Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
Menu boczne
Ankieta
Jak oceniasz poziom życia na terenie LGD Puszcza Knyszyńska?
DOBRZE
ŚREDNIO
ŹLE

JEDEN PAS JEDEN SZLAK - BAŁTYCKI SZLAK JEDWABNY

UMOWA PODPISANA

Lokalna Grupa Działania-Puszcza Knyszyńska wraz z Lokalnymi Grupami Działania z Finlandii (LGD Karhuseutu) i Estonii (LGD Hiumaa), podpisała umowę na realizację projektu współpracy  ONE BELT ONE ROAD – BALTIC SILK ROAD. JEDEN PAS JEDEN SZLAK - BAŁTYCKI JEDWABNYSZLAK. W dniu 13 października 2017 roku Lokalna Grupa Działania-Puszcza Knyszyńska podpisała umowę na realizację projektu współpracy z Zarządem Województwa Podlaskiego.


Planowany projekt ponadnarodowy będzie miał na celu wsparcie współpracy bałtycko-chińskiej poprzez organizowanie seminariów tematycznych dla chińskiego sektora publicznego w krajach partnerskich, a także spotkań europejskich i chińskich dla lokalnych przedsiębiorców w celu nawiązania kontaktów. Docelowo partnerzy planują stworzyć pakiety podróżne do marketingu turystycznego naszych obszarów w Chinach, a jeśli dobrze wszystko pójdzie, zaoferują europejskie doradztwo w sprawach dotyczących chińskich obszarów wiejskich. W porozumieniu o współpracy przygotowanym przez partnerów pierwsze seminarium ma być przeprowadzone w Finlandii jesienią 2017 r., drugie i trzecie w 2018 r. w Polsce i Estonii. Pakiety będą uwzględniać specyfikę chińskiego rynku, interesująca dla zwiedzających i przydatną dla Europejczyków.

Współpraca ma przyczynić się do opracowania wspólnie z partnerami ponadnarodowymi i wdrożenia modelowego Bałtyckiego Szlaku Jedwabnego jako innowacyjnego rozwiązania dla sektora biznesowego (w tym turystycznego) z obszarów LGD krajów uczestniczących w projekcie we współpracy z Chinami, przy użyciu stosownych środków wsparcia, systemu zarządzania oraz wymiany know-how. 


Współpraca została zainicjowana w 2016 roku i koordynowana przez Partnerów fińskich. Wynika z doświadczenia regionu fińskiego -  Karhuseutu i miasta Pori – we współpracy z Chinami. Dostrzegają oni potrzebę budowania silnych relacji krajów nadbałtyckich w obszarze gospodarczym, promocji turystycznej  i wspólnych działań i oferty na rzecz partnerów chińskich.


W trakcie wspólnego projektu przygotowawczego, poprzedzającego podpisanie umowy, Partnerzy zidentyfikowali i potwierdzili konieczność wdrożenia innowacyjnych podejść do kształtowania kontaktów biznesowych pomiędzy Chinami a Europą nadbałtycką. Elementem innowacyjnym projektu współpracy ponadnarodowej jest wdrożenie nowego podejścia do nawiązywania kontaktów poprzez sektor publiczny, nie ograniczając się do poziomu prywatnego.Słuszność założeń potwierdził szereg spotkań i rozmów odbytych w gronie partnerów oraz wizyta przygotowawcza połączona ze szkoleniem kulturowym by zrozumieć chińską kulturę biznesu i scenariusze opracowane we współpracy z Chinami w celu rozpoczęcia pracy nad Bałtyckim Szlakiem Jedwabnym.data publikacji: 2017-10-25 15:38:10
copyright © 2016 | projekt serwisu i oprogramowanie choruzy.pl