Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
Menu boczne
Ankieta
Jak oceniasz poziom życia na terenie LGD Puszcza Knyszyńska?
DOBRZE
ŚREDNIO
ŹLE

DZIEDZICTWO POGRANICZA - projekt przygotowawczy

Projekt współpracy w przygotowaniu

W dniu  28 listopada 2016r. LGD Puszcza Knyszyńska podpisała umowę na realizację projektu przygotowawczego projekt współpracy ponadnarodowej, w której partnerami są LGD Karhuseutu z Finlandii. Projekt został zainicjowany przez partnerów fińskich, którzy upatrują szans rozwoju krajów nadbałtyckich na rynkach pozaeuropejskich. Wynika z doświadczenia regionu fińskiego -  Karhuseutu i miasta Pori – we współpracy z Chinami. Dostrzegają oni potrzebę budowania silnych relacji krajów nadbałtyckich w obszarze gospodarczym, promocji turystycznej  i wspólnych działań i oferty na rzecz partnerów chińskich.


Pierwsze spotkanie partnerów projektu z ekspertem ds. współpracy z Chinami - Jukką Järvinen - odbyło się w Finlandii w lutym 2017 r. Partnerzy potwierdzili wolę współpracy oraz przygotowali wstępne założenia do wspólnego projektu współpracy. Do projektu dołączyli partnerzy estońscy z LGD Hiuuma. 
Kolejnym z działań przygotowawczych była wizyta w Chińskiej Republice Ludowej. Odbyła się w dniach 15-23 marca 2017r. Oficjalnym patronem delegacji była europejska sieć lokalnych grup działania – ELARD.  Głównym celem wizyty w Chinach było zapoznanie się z władzami chińskimi oraz potwierdzenie, że metoda LEADER w Europie istnieje i odnosi sukcesy w rozwoju lokalnym. Partnerów projektu reprezentowali Jaana Mälkki i Heikki Perko z Finlandii, Adam Kamiński i Marta Małecka - Dobrogowska z Polski oraz Reet Kokovkin Hiiumaa. Szefem delegacji był były prezes ELARD  - Petri Rinne, w towarzystwie gubernatora HiiuCountyRihoRahuoja i szefa departamentu rozwoju HiiuCountyAiviTelvik z Estonii. Ponadto projekt obejmował ekspertów Jukka Järvinen i Chen Ruiyan. W ramach pobytu w Chinach partnerzy projektu potwierdzili, iżplanowany projekt ponadnarodowy będzie miał na celu wsparcie współpracy bałtycko-chińskiej poprzez organizowanie seminariów tematycznych dla chińskiego sektora publicznego w krajach partnerskich, a także spotkań europejskich i chińskich dla lokalnych przedsiębiorców w celu nawiązania kontaktów. Docelowo partnerzy planują stworzyć pakiety podróżne do marketingu turystycznego naszych obszarów w Chinach, a jeśli dobrze wszystko pójdzie, zaoferują europejskie doradztwo w sprawach dotyczących chińskich obszarów wiejskich.
W porozumieniu o współpracy przygotowanym przez partnerów pierwsze seminarium ma być przeprowadzone w Polsce jesienią 2017 r., drugie w 2018 r. w Finlandii w okresie zimy, a trzecia w Hiiumaa jesienią 2018 r. Pakiety będą uwzględniać specyfikę chińskiego rynku, interesująca dla zwiedzających i przydatną dla Europejczyków.

na zdjęciu: Adam Kamiński, Heikki Perko, Petri Rinne and Jukka Järvinen


W Chinach delegacja spotkała się z urzędnikami wysokiego szczebla z Rządu Chin i władz regionalnych, a także z mieszkańcami obszarów wiejskich, aby zrozumieć specyfikę rozwoju lokalnego.


Na zdjęciu – partnerzy razem z chińskimi gospodarzami

Na zdjęciu – delegacja na seminarium z władzami lokalnymi w regionie Ningbo




data publikacji: 2017-04-13 15:22:43
copyright © 2016 | projekt serwisu i oprogramowanie choruzy.pl